как получить займ с плохой кредитной историей

Dzień na pozycjonowanie

Data: 30.05.2007 | Autor: Marcin Godlewski | (5) Komentarzy

Strony o budowaniu domów jeszcze nie pozycjonowałem icon smile Dzień na pozycjonowanie Praktycznie rzecz biorąc nie było na to potrzeby, samo umieszczenie opisu tej strony tu na blogu i linki w serwisie artelis.pl, jak i niszowa konstrukcja strony plany domów, dały w pierwszych dniach po ok. 130 unikalnych wejść dziennie (z czego ok 80% przechodziło na stronę TwojProjekt.pl).

Obecnie jak patrzę liczba unikalnych wejść zmalała o połowę – czas więc na małe pozycjonowanie icon smile Dzień na pozycjonowanie

Google czasem promuje w swoich wynikach, nowo powstałe strony na różne hasła. Znaczy się przypisuje im na jakiś czas wyższą pozycję, po to by mogły one zyskać w tym czasie popularność.

Zebrałem więc kilka kolejnych linków, by teraz powoli krok po kroku budować pozycję strony. Oczywiście przy okazji zbierania linków do tej strony, myślę także o linkach do innych moich stron np. dodając do katalogów. Takie sobie pozycjonowanie hurtem, od czasu do czasu robię.

Co robię krok po kroku:

1. Dodałem ręcznie do kilku katalogów http://webwweb.pl/, Katalog onet.

2. Ustawiłem dodawarkę do katalogów na 3 linki dziennie, wykorzystałem do tego linkiseo.pl. Dobrym tu rozwiązaniem jest to, że mogę ustawić wiele różnych anchorów. Znaczy mogę podawać różne tytuły pod jakimi zostanie strona dodana do rożnych katalogów, przykładowo: plany domów, projekty budowlane, projekty domów, ciekawe projekty domów. Tym samym moja strona będzie pozycjonowana na te kilka haseł.

Anchor to hasło po jakim ma się dana strona pojawiać w wyszukiwarkach.

Przykład:
<a href=”http://plany-domow.ministrona.pl/”>projekty domów</a>

W tym wypadku projekty domów to anchor. Taki link głosuje na moją stronę, aby była wyświetlana wyżej w wyszukiwarce na hasło projekty domów.

3. Oba powyższe sposoby promowały tylko stronę główną serwisu. Trzecią sprawą jaką mam zamiar zrobić w tej mierze, jest stworzenie kilku krótkich tekstów opisujących zawartość mojej strony. Najczęściej robię jeden i później go przerabiam kilkakrotnie, by nie stracił znaczenia, ale by różnił się zdecydowanie od poprzedniego icon smile Dzień na pozycjonowanie

Teksty te będą zawierać linki do różnych podstron mojej witryny, nawet tych na których nic nie sprzedaje. Dodam je do katalogów zwanych Presell Page.

Katalogi Presell Page, to taka dość nowa forma pozycjonowania stron internetowych. Dodajemy do nich całe teksty, całe artykuły umieszczając w nich różne linki. Co ważne linki mogą prowadzić do różnych stron, w tym podstron serwsiów.

Pozycjonuje tym samym różne podstrony mojego serwisu. A jak zapewne zauważyłeś z każdej podstrony mam linki prowadzące do głównych działów strony. Im wyższą pozycję będzie miała dana podstrona tym silniej będzie ona wpływała na inne strony serwisu.

4. Zwykle jak robię sobie dzień na pozycjonowanie, korzystam jeszcze z mojego zaplecza już zrobionych kiedyś stron. Znaczy się przeglądam wcześniej zrobione ministrony, czy przypadkiem któraś z nich nie jest związana tematycznie z nowo powstałymi. Jeśli się tak zdarzy wstawiam najczęściej jednokierunkowe linki ze starszych do nowych.

I to by było na tyle icon smile Dzień na pozycjonowanie


5 Komentarzy dla “Dzień na pozycjonowanie”

 1. andrzej napisał:

  jakiej wtyczki używasz do “Dodaj wpis do: Wykop | Gwar | Pigułka ” ? szukałem i nie mogę nic znaleźć

 2. Tomek Urban napisał:

  Andrzeju zobacz na naszym forum:
  https://propartner.pl/system/viewtopic.php?t=45

  Forum ProPartner Strona Główna > Marketing – rozmowy ogólne > Wykop, gwar i te inne?

  Jest tam odpowiedź :)

 3. jaras napisał:

  pod pp TwójProjekt zrobiłem sobie stronę
  http://www.zrobiesobiedom.webpark.pl webpark daje kilka ciekawych możliwości na start, wpisy do kilku ważniejszych katalogów, fajne szablony, praktycznie za założenie konta

  na początek wybieram 14 dniowy okres próbny na najdroższą usługę, a ta strona jest drugą, która w okresie próbnym “załapała” i wkrótce pobierając kasę z innego pp opłacę wyłączenie reklam, które wejdą po tych dwóch tygodniach

  praktycznie od Twojego wejścia Tomku podjąłem temat ProPartnera i ta strona jest czymś w rodzaju testu, tutaj narazie kilka wejść dziennie, ale Google Adsens robi swoje i liczę na rozwój sytuacji ;-)

  skorzystam z linkiseo, a narazie robię tak, od czasu do czasu też mam taki dzień, siadam i wklikuję się do katalogów, kiedy liczba wpisów jest wystarczająca, zmieniam wpis w title, teraz jest “projektowanie domów”
  http://www.google.pl/search?hl=pl&q=projektowanie+domu regularnie dodaje artykuły korzystając z Artelisa, potem może rozejrzę się dalej, albo zdecyduję na kilka własnych tekstów – to moja dziedzina z wykształcenia – wykorzystując je do dalszej, stopniowej, promocji

  to jest ważna – stopniowo, bez skoków i bez chaosu ;-)

 4. Konrad - ekurs koncentracja uwagi napisał:

  Wziąłem się za pozycjonowanie, najpierw dodałem artykuły do kilkunastu Presell Page, teraz testuję linkiseo i działa. W każdym razie działają preselki, bo stronka na dwa kluczowe hasła skoczyła z 6 i 10 strony w google na 1 i 2 stronę :) Zobaczymy co będzie dalej.

 5. Tomek Urban napisał:

  No to gratulacje :) Jak widać sprawa z pozycjonowaniem jest bardzo prosta :) jak sie cokolwiek robi w tym kierunku :)

Zostaw Komentarz


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

© 2005 - 2019 ProPartner.pl