как получить займ с плохой кредитной историей

Strona o budowaniu domów skazana na sukces!

Data: 05.05.2007 | Autor: Marcin Godlewski | (10) Komentarzy

Przeglądam właśnie nasze polskie strony z artykułami do przedruku artykularnia.pl i Artelis.pl. Całkiem tam ładnie urósł dział Dom i Ogród… – wykorzystam to icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces! Zarobię coś na sprzedaży projektów z programu partnerskiego TwojProjekt.pl (oczywiście dostępnego w ProParterze).

Robię stronkę o budowaniu domów icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces!

- Czy ja się znam na budowaniu domów?
- Pojęcia o domach nie mam icon wink Strona o budowaniu domów skazana na sukces! lecz kompletnie mi to nie przeszkadza.

Temat mojej strony?

Jak się domyśliłem stron o projektowaniu, budowaniu domów dużo już w internecie siedzi… szukam więc swojej małej niszy.

W tym celu wchodzę na stronę Google Adwords KeywordToolExternal, a tam najpierw wpisałem hasło budowa domów wyskoczyło mi coś takiego:

budowa domow Strona o budowaniu domów skazana na sukces!źródło: https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal

Wpisuję teraz w Google po kolei te hasła i szukam tego na które jest najmniej wyników wprost pasujących do danej frazy. Muszę powiedzieć, ze całkiem dużo stron z tej tematyki w internecie już jest… ale jest też kilka haseł wolnych jak choćby np: budowa domu koszty, budowa taniego domu, budowanie domów – (ach ten polski język i odmiana słów), ile kosztuje budowa domu itd.

Wpisałem jeszcze do tych statystyk inne podobne hasła… znajdując między innymi takie hasła z niewielką ilością dokładnie “frazowo” odpowiadających im stron jak: plany domu, projekt domów, katalog domów, ciekawe projekty domów, najciekawsze projekty domów, nowe projekty domów, nowoczesne projekty domów, projekt domu jednorodzinnego, projekty domów białystok, projekty domów bliźniaczych, projekty domów dwurodzinnych, projekty domów kosztorys, projekty domów podpiwniczonych, projekty domów z basenem, projekty domów z garażem, projekty domów z piwnicą, projekty domów z poddaszem użytkowym, typowe projekty domów

Dużo tego icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces!

No niby miało być wiele stron o budowaniu domów… a i tak znalazłem coś dla siebie do wykorzystania icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces! kilka z tych haseł wykorzystam.

Aha przy okazji szukania tych haseł, zajrzałem różne strony w tej tematyce i co nieco o domach się już nauczyłem, by mieć jakiekolwiek pojęcie.

Zakładam stronę

Na nazwę mojej strony wybrałem, takie najbardziej uniwersalne z tych znalezionych nisz, a więc: plany domów. Zrobiłem też nową subdomenę na posiadanym już koncie hostingowym plany-domow.ministrona.pl (rzecz jasna dla oszczędności kosztów, by nie kupować kolejnej domeny i kolejnego hostingu).

Teraz na szybko czas na jakąś prostą stronę www, mam do wyboru zrobić samemu lub skorzystać z jakiegoś gotowego szablonu. Wybrałem druga opcję, wpisałem w goglach “free templates architecture”, tym samym znalazłem kilka ciekawych pozycji icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces!

Skorzystam z serwisu www.freewebsitetemplates.com odpowiada mi to co napisali w terms of use (mogę używać jak chcę – nawet modyfikować, nawet linka do siebie zwrotnego nie chcą, ale i tak umieszczę w ramach podziękowań icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces! ).

Przypadły mi do tematyki te projekty:
1. http://www.freewebsitetemplates.com/preview/architecture2
2. http://www.freewebsitetemplates.com/preview/template22/
3. http://www.freewebsitetemplates.com/preview/architecture/

Wybrałem ten trzeci icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces! ściągam go i oglądam co jest grane. Jak widać wszystko super pocięte jak trzeba – nic teraz nie pozostało tylko tylko zapełnić swoją treścią.

Zamiana na php

Zamieniłem jeszcze tylko szablon na plik php i podzieliłem jego zwartość na menu górne, boczne, stopkę itd. tak by później łatwiej było wprowadzać zmiany.

Inaczej rzecz biorąc wrzucam pewne elementy, które później potencjalnie będę chciał zmieniać jednocześnie na każdej podstronie do osobnych plików.

W praktyce wygląda to tak:

W szablonie mam taki kod:

<div id="body-top-2"></div>

- odpowiada on za zawartość górnego fragmentu głównej części strony. Tymczasowo nic tam nie ma, jednakże możliwe, że za jakiś czas będę chciał tam umieścić baner z jakiegoś programu partnerskiego.

Wrzucam więc tą zawartość do pliku body-top.php, wstawiając w to miejsce taki kod:

<?php include(‘body-top.php’); ?>

- od tej chwili zmieniając zawartość pliku body-top.php zmieniam ten fragment kodu na każdej podstronie całego serwisu.

Więcej o funkcji include znajdziesz tutaj.

Zamiana na php w tym wypadku ma za zadanie tylko i wyłącznie późniejsze ułatwienie edycji. Rzecz jasna można sobie bez tej zamiany poradzić.

Efekt końcowy wygląda tak: plany-domow.zip

No prawie tak, bo jeszcze jedno zmieniłem. Nie podoba mi się rozszerzenie .php – dla wyszukiwarek takich jak google, sugeruje ono, że jest to strona ze zmienną zawartością (może to negatywnie wpływać na jej pozycje). Dodałem więc do katalogu głównego taki plik: htaccess.zip

nazwa: .htaccess

zawartość pliku:
RewriteEngine On
Options +FollowSymlinks
RewriteRule ^(.+)\.html$ $1.php [L]

Więcej o działaniu plików .htaccess znajdziesz tutaj.

Dzięki temu niewielkiemu zabiegowi, mogę teraz linkować moją stronę i podstrony używając rozszerzenia .html mimo, że pliki w rzeczywistości mają rozszerzenie .php.

Czas na zawartość strony icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces!

Teraz cała sztuka polega na tym, aby odpowiednio zapełnić całą stronę, różnymi treściami tematycznie związanymi z domami. To co mogę modyfikuję, tak by podkreślić co ważniejsze dla wyszukiwarek hasła znacznikami <strong> i <H2>, <h2>.

Inaczej mówiąc, tworząc treści nieustannie korzystam z KeywordToolExternal.

W ramach dodatkowych treści na stronę wykorzystuję to co znajdę na stronie TwójProjekt.pl w serwisach artykularnia.pl i Artelis.pl. Jak i w innych tematycznie powiązanych programach partnerskich, przykładowo www.doradca-kredytowy.pl (to co mogę kopiuję, to czego nie mogę nie kopiuję – najpierw czytam – uczę się, a potem próbuje coś napisać swoimi słowami).

Ważne: pamiętam, by na każdej podstronie serwisu zmieniać parametry title, description i keywords.

Treści dodatkowo zdobię ilustracjami z sxc.hu – rzecz jasna tylko tymi, których licencja na to pozwala.
Podstrona: Wystrój wnętrz domu

Tutaj umieściłem reklamę e-booka z programu partnerskiego ZłotychMyśli (pod żadnym pozorem nie ograniczam się nigdy do jednego programu partnerskiego) – pisałem o tym w artykule Portfel – nie tylko inwestycyjny tematycznie związanego z budownictwem: Remont w praktyce: malowanie.

Teoretycznie mogłem skopiować gotową ofertę reklamą z tej strony – nie zrobiłem tego jednakże, bo nijak mi tematycznie nie podchodziła pod budowanie domów. Dlatego też napisałem coś od siebie, pogrubiając co ważniejsze dla wyszukiwarek słowa.

Aha, skopiowałem z oryginalnej strony ofertowej tą wyliczankę od pauzy, wprowadzając rzecz jasna małą marketingowo ważną zmianę:

Zamiast:
Jak malować na drewnie, metalu, ceramice, szkle i tkaninach?

Umieściłem:
- Jak wykonać malowanie na drewnie?
- Jak wykonać malowanie na szkle?
- Jak wykonać malowanie na ceramice?
- Jak wykonać malowanie na tkaninach?

Niby taka niewielka zmiana… lecz bardzo zyskowna w praktyce icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces! Więcej ludzi pyta google o malowanie na szkle, niż o to jak malować na szkle.
Podstrona: Dom porady

Ta podstrona ma być poświęcona przedrukowanym artykułom icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces! – tylko dlaczego nie nazwałem jej zwyczajnie “artykuły”?

Odpowiedź jest prosta: mało kto będzie szukał w internecie hasła “budownictwo artykuły” czy też “dom artykuły”, jak już coś będzie szukać “artykuły budowlane” – lecz wątpię by wpisując to hasło ktoś szukał treści do czytania…

Natomiast hasła “dom porady” jak i “porady budowlane”, są dosyć popularne, dlatego też tak tą podstronę nazwałem icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces!

Wracając do zawartości tej strony, umieściłem tu spis artykułów dostępnych w serwisie, lecz uwaga – nie umieściłem samych linków. Umieściłem linki i “zajawki artykułów” – wyszukiwarki nie lubią zwykłych spisów linków, dlatego lepiej umieszczać pomiędzy linkami jakąś porcję tekstu.

Jako że tych artykułów jest trochę podzieliłem je na kategorie – będzie więcej podstron, głębsza struktura strony – co może być pomocne w pozycjonowaniu. Nazwy kategorii wybrane oczywiście przy pomocy tego narzędzia.

Dodatkowo do każdego artykułu z osobna szukam przy jego pomocy odpowiedniej nazwy (popularnego hasła tematycznie związanego z artykułem) – która wyświetla się w znaczniku H1 w lewym rogu. Każdy artykuł opatrzam oczywiście osobnymi parametrami title, keywords i description – a w samej treści pogrubiam co poniektóre popularniejsze słowa.
Podstrona: Hipoteka

Tą podstronę poświęciłem na program partnerski doradca-kredytowy.pl (możesz zarejestrować się w ProParterze). Jak budujemy dom to trzeba mieć na niego pieniądze icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces!

Napisałem tu kilka słów o kredytach – pogrubiając rzecz jasna co ważniejsze. Dodałem też dwie podstrony hipoteka i kredyt hipoteczny. Materiał na te strony wziąłem z Polskiej WikiPedi (można korzystać podając link do źródła – więcej informacji na ten temat tutaj).

Dodałem też podstronę Kredyt hipoteczny kalkulator, gdzie ładnie rozpisałem to co znajduje się na stronie doradca-kredytowy.pl. Tutaj oczywiście niewiele świadomy internauta zaraz przeniesie się na strony Centrum Doradztwa z moim linkiem partnerskim.

Na każdej z tych podstron zachęciłem internautę do przelania na moje konto 10 zł icon wink Strona o budowaniu domów skazana na sukces! . Umieściłem taką niewinną rzucającą się w oczy zachętę do wypełnienia formularza kontaktowego w tym programie partnerskim (za co płaca 10 zł).

“Zobacz także:” – ot taki mały myk marketingowy zastosowałem icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces! – na tej stronie na dole. Niby niewinny początek artykułu, ale jakby ktoś zdecydował się rzeczywiście “zobaczyć to także” – przeniesie się także na strony objęte programem partnerskim, aplikując mój plik cookies icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces!
Strona Główna: Plany Domów

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego w takiej kolejności… Najpierw podstrony, a teraz strona główna plany domów.

Sprawa jest prosta, przed rozpoczęciem budowania strony o budowaniu domów nie wiedziałem wiele icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces! – teraz po przeczytaniu kilkunastu artykułów, odwiedzeniu serwisów konkurencyjnych. Coś już wiem, akurat w tym wypadku nie na wiele mi się to przydało, ale w innych przypadkach dobrze jest najpierw dobrze rozeznać się w temacie.

Wracając do tej strony głównej, wypada tu napisać jakiś ładny tekst sprzedażowy – aby sprzedać jakiś projekt icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces!

Zajrzałem więc jeszcze raz na stronę TwojProjekt.pl, by zobaczyć co tam oferują itd.

Następnie napisałem coś od siebie podkreślając przede wszystkim korzyści jakie znalazłem na tej stronie, używając oczywiście pogrubionych słów kluczowych…

Jeśli w tym wypadku brak Ci weny twórczej proponuję otwórz inne strony www, gazetę, okładki książek – poszukaj także miejsc gdzie próbują człowieka namówić do kupna czegoś. Przeczytaj kilka takich tekstów – wypisując te zdania, te frazy, które wg Ciebie były najbardziej przekonujące do skorzystania z oferty. Następnie tekst trzeba zgrabnie zebrać w jedną całość, dopisać coś od siebie i gotowe icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces!

WAŻNE: – pamiętaj w tym wypadku o podkreślaniu korzyści dla klienta!


Boczne menu:

Pozostało mi jeszcze boczne menu do zagospodarowania icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces!

Zrobiłem tam użytek z wyszukiwarki projektów, w połączeniu z wcześniej znalezionymi przy pomocy google niszowych fraz kluczowych.

I to by było na tyle icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces!

Jeszcze tylko małe pozycjonowanie strony, ale o tym kiedy indziej. Tymczasowo zdobyłem linki do strony w postaci tego wpisu na blogu. Jak i w serwisie artelis.pl, gdzie podawałem adresy stron na jakich chcę umieścić przedrukowywany artykuł.

PS: Czy coś na tej stronie zarobię? – nie wiem dam znać icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces! Dotychczas na podobnych projektach zarabiałem, wiem za to co innego znacznie ważniejszego. Wiem że, nigdy nie dowiem się czy na stronie zarobię – dopóki tej strony nie zrobię.

Mam teraz pytanko małe, czy wchodząc na stronę: plany-domow.ministrona.pl – zauważysz, że autor tej strony nie ma zielonego pojęcia o budowaniu domów?

Tak właśnie działa marketer, sprzedawca – przychodzi do niego klient-producent i mówi:

- Sprzedaj mi to Pan…

- Sprzedawcy nic nie pozostało poza znalezieniem sposobu na sprzedaż…

W programach partnerskich praca polega właśnie na tym… przychodzi do nas właściciel firmy i mówi:

- Sprzedajcie mi to icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces!

A my partnerzy sprzedajemy icon smile Strona o budowaniu domów skazana na sukces! – bawimy się w sprzedawców, w specyficznym środowisku jakim jest internet.


10 Komentarzy dla “Strona o budowaniu domów skazana na sukces!”

 1. DZaK napisał:

  Fajny artykul i wiele cennych porad o ktorych nie wiedzialem, typu korzystanie z googleAdWords do tego typu dzialalnosci :P

  GoodJob

 2. Dariusz Tryba napisał:

  Wielkie dzięki za bardzo wartościowy artykuł :)

  Mam pytanko – czy jeśli mam stronę zrobioną podobnie, tylko wszystkie strony są .php i tak też linkuję i zmienię to wykorzystując podany wyżej wpis w pliku .htaccess to czy może to wpłynąć negatywnie na aktualną pozycję w wyszukiwarkach?

  Czy lepiej zmieniać na .html jak już strona jest w miarę dobrze widoczna czy zostawić tak jak jest?

 3. Paweł L. napisał:

  Bardzo wartościowe wskazówki! Mam przeczucie ze ProPartner ruszy z grubej rury :-) Pozdrawiam

 4. Tomek Urban napisał:

  Przyznam szczerzę, że nie zmieniałem nigdy… więc nie wiem, mogę się jedynie domyślać :)

  Mam jednak inną propozycję, ten plik możesz tak czy inaczej umieścić i jak będziesz dodawał kolejne podstrony, dodawaj linki do nich już z rozszerzeniem .html

  W przypadku powyższego pliku obie wersje działają i pokazują to samo:
  http://plany-domow.ministrona.pl/malowanie-wnetrz.html
  http://plany-domow.ministrona.pl/malowanie-wnetrz.php

  Ja tak profilaktycznie przyzwyczaiłem się do robienia .html

  Google swoją drogą indeksuje też dobrze strony php – nie lubi jednakże jak strony te mają argumenty takie jak: index.php?cos=1&ktos=3 – wtedy plik .htaccess o odrobinę innej konstrukcji plik bardzo się przydaje do zamiany plików na .html

  Tutaj znalazłem praktyczne przykłady:
  http://sf.jogger.pl/2007/05/02/mod-rewrite-w-przykladach/

  Ja jednak wymyśliłem sobie taką teorię, dlatego wolę w takich stronach robić .html

  Popatrz na to od strony właścicieli wyszukiwarek:

  Gdybym projektował taką wyszukiwarkę, inaczej traktowałbym strony php a inaczej html, dlaczego?
  – Ano zwyczajnie na php mogę się domyślać będą częste zmiany, natomiast co do stron z rozszerzeniem .html można liczyć na to, że ich zawartość będzie statyczna i bardziej pewna niż zawartość stron o rozszerzeniu .php

  Jaki jest cel wyszukiwarki?
  - Ano zwyczajnie taki, aby wyniki wyszukiwania były jak najbardziej pewne, aktualne, jak najbardziej trafne. Idąc dalej tą myślą wolimy strony pewne, a nie mamy pewności co do aktualnej zawartośći stron php, wolimy więc z rozszerzeniem .html

 5. Dariusz Tryba napisał:

  Będę już teraz o tym pamiętał, teoria dobra i profilaktycznie z pewnością warto ją stosować.

  Na szczęście stron z długą listą parametrów nie mam, tylko nazwa typu /jak-to-zrobic-lepiej.php :)

 6. ProPartner Blog » Blog Archive » Gdzie umieścić informacje o 2 poziomie? napisał:

  [...]      « Strona o budowaniu domów skazana na sukces! [...]

 7. ProPartner Blog » Blog Archive » Jedziemy na Ukrainę z gps24.pl napisał:

  [...] serwisu, radzę się sugerować wskazówkami, które zamieściłem kilka dni temu w artykule Strona o budowaniu domów skazana na sukces! (rzecz jasna odpowiednio zmieniając temat, zamiast plany domów, coś związanego z [...]

 8. Dariusz Tryba napisał:

  Jednak postanowiłem zaryzykować i zmieniłem wszystkie linki na .html

  Wygląda na to, że pomogło bo pozycja podstronek w wyszukiwarce wzrosła i wyświetlają się już jako .html:)

 9. Godlewski Marcin napisał:

  Odnosnie .htaccess
  Mi w joomli 1.012 po wlaczeniu Translacja URL: (Witryna/Konfiguracja Strony) pojawial sie poroblem. Nic sie nie zmienialo a nawet kilka rzeczy nie chcialo dzialac :) kombinowalem i cos takiego mi juz zadzialalo:

  RewriteEngine On
  RewriteRule ^(.+),(.+)\.html$ index.php?a=$1&id=$2 [L]
  RewriteRule ^(.+)\.html$ index.php?a=$1 [L]

  teraz skraca te dlugie nazwy :)
  Pozdrawiam

 10. ProPartner Blog » Blog Archive » Dzień na pozycjonowanie napisał:

  [...] o budowaniu domów jeszcze nie pozycjonowałem Praktycznie rzecz biorąc nie było na to potrzeby, samo umieszczenie [...]

Zostaw Komentarz


Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

© 2005 - 2019 ProPartner.pl